KAYMAKAMLARIMIZ

1986 yılında Konya/ Kadınhanı’ da dünyaya geldi.
İlköğrenimini, Kadınhanı İsmet ve Ümmühan Önal İlköğretim Okulu’nda 2000 yılında; ortaöğrenimini, Kadınhanı Ata İçil Lisesi (Y.D.A.)’ nde 2004 yılında tamamladı. 2004 yılında girdiği üniversite sınavında; Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü birincilikle kazandı ve bu bölümden 2008 yılında mezun oldu. 2013 yılında İngiltere’nin Portsmouth Üniversitesi, Kamu Yönetimi bölümünde “An Analysis of Terrorism in Turkey: TheImportance of Inter-AgencyCoordinationandIntelligenceSharing” (Türkiye’deki Terörizmin Bir Analizi: Kurumlararası Koordinasyonun ve İstihbarat Paylaşımının Önemi) isimli teziyle yüksek lisans derecesini aldı. Doktora çalışmasına Kırıkkale Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığı’nda devam etmektedir.
Memuriyet hayatına, 2009 yılında Mersin Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’nde Gümrük Muhafaza Memuru olarak başladı. 2010-2011 yılları arasında Ankara Defterdarlığı’na bağlı olarak Milli Emlak Denetmen Yardımcısı unvanıyla bir süre bu görevi ifa etti. 2011 yılında Şanlıurfa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti. Osmaniye ili Sumbas ilçesi ve Balıkesir ili Balya ilçesinde vekâlet görevlerine ek olarak çeşitli stajlarda ve kurslarda bulundu.Sulakyurt Kaymakamlığı görevinden sonra; 01 Aralık 2016 tarihli ve 29905 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesi ile Arsin Kaymakamlığı’na atanmış olup, halen bu görevi ifa etmektedir.
Kaymakam Dağ, 05.06.2014 günlü Balya Belediye Meclisi kararıyla Balya Fahri Hemşehrisi ilan edilmiştir. Evli ve bir çocuk sahibi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

ergun_baysal

19.07.1980 yılı Ankara Polatlı doğumludur. İlköğrenimini Polatlı Mıhçıoğlu İlköğretim Okulunda, Orta ve Lise öğrenimini ise Polatlı Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimine başlamış, 2002 yılında mezun olmuştur.

2003 -2006 yılları arasında özel sektörde çalışmıştır. 2006 yılında ise Nevşehir Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleği’ne girmiştir. Nevşehir Kozaklı ve Ordu Aybastı Kaymakam Vekilliği görevlerinin akabinde Almanya’nın Baden Württemberg Eyaleti Schwaebisch Hall kentinde 9 ay Almanca dil eğitimi almış, ardından da 3 ay ilgili eyalette çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında idari konular hakkında staj yapmıştır.

Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayıp, 02.03.2009-13.09.2011 tarihleri arasında Burdur ili Karamanlı ilçesinde, 23.09.2011-15.08.2013 tarihleri arasında Adıyaman ili Şincik ilçesinde görev yapmıştır.

İngilizce ve Almanca olmak üzere iki yabancı dil bilen Ergün Baysal, 19/07/2013 tarih ve 2013/463 sayılı Müşterek Kararname ile ilçemiz Kaymakamlığına atanmış, 28/08/2013 tarihinde ilçemizde göreve başlamıştır.

Arsin Kaymakamı Ergün Baysal’a Kanun Hükmünde Kararname ile İçişleri Bakanlığı’nca, Nusaybin belediye Başkanlığına Arsin Kaymakamı Ergün Baysal getirildi.

salih_altun

1980 yılında Ardahan’da doğdu, ilk ve Orta Okulu Ardahan’da okudu. 1997’de İstanbul Halkalı Ziraat Lisesini, 2002’de Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü bitirdi.

Açılan bir dizi sınavı kazanarak 2004 yılında Samsun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. İl stajını Samsunda, Mülkiye teftiş stajını Karabükte, Kaymakam refikliği stajını Bandırmada yaptı.

Ankara Alman Kültür Merkezinde 4 ay Almanca eğitimi aldıktan sonra İçişleri Bakanlığınca Almanya’ya gönderildi Schwaebisch Hall Goethe Institut’te 9 ay süre ile dil öğrenimi ve Alman idari sistemi üzerine eğitim aldı ve çeşitli Alman devlet kurumlarında staj yaptı. TODAİE’de 37. Dönem Kamu Diplomasisi kursunu bitirdi. Azdavay ve Sulusaray ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı.

91. Dönem Kaymakamlık kursunu “üstün başarılı” derece ile bitiren sayın Kaymakamımız 16 Mart 2007 – 16 Ağustos 2009 tarihleri arasında Tokat-Yeşilyurt Kaymakamlığı, 29 Ağustos 2009 – 16 Eylül 2011 tarihleri arasında ise Şavşat Kaymakamlığı görevini yürüttükten sonra 29 Eylül 2011 tarihinde İlçemizdeki görevine başlamış, 16 Ağustos 2013 tarihinde ilçemizde ki görevinden ayrılmıştır.

Kaymakamımız Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim dalında Yüksek Lisanasını tamamlamış olup, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Kaymakam Salih Altun, Av. Yeşim Aktürk Altun’la evli ve 1 çocuk babasıdır.

ercan_cicek

20.02.1971 yılında Van-Erciş’te dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini Erciş’te yaptı. Erciş Lisesinden 1987-1988 döneminde mezun olan ÇİÇEK aynı yıl İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı.

1991-1992 öğretim yılında mezun oldu. 237. dönem askerlik vazifesini müteakip, özel sektörde ve Maliye Bakanlığı’nda çalıştı. Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlayan ÇİÇEK, Mülki İdare Amirlerinin formasyonlarının arttırılması amacı ile gönderildiği eğitim programı çerçevesinde 1 yıl süreyle Almanya’da Goethe Enstitüsünde dil eğitim almış olup, halen Fırat Üniversitesi Tarih Bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Sırasıyla Trabzon’un Hayrat ilçesinde görev yapan ÇİÇEK, 27.10.2007 tarihinde Bingöl ili Kiğı ilçesine atandı. 25 Temmuz 2009 tarih ve 2009/11095 sayılı müşterek kararname ile Trabzon ili Arsin ilçesi kaymakamlığına atanan ÇİÇEK, 24 Mayıs 2010 tarihinden itibaren İlçemiz Yomra’da Kaymakam Vekili olarak görev yapmaktadır.

Kaymakamımız evli olup Cem adında bir oğlu vardır.

abdullah_kucuk

1974 tarihinde Gürün’de doğdu. İlk orta öğrenimini sırası ile Darende Cumhuriyet İlkokulu, İzmir Karşıyaka Ortaokulu ve Malatya Lisesinde tamamlandıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1995 yılında mezun oldu. 27 Aralık 1996 tarihinde Mülki İdare Amirliği mesleğine Sivas Kaymakam adayı olarak başladı. İçişleri Bakanlığınca 8 ay süre ile İngiltere’ye gönderildi. 1999 yılında 46. dönem müdavimi olarak Milli Güvenlik Akademisinden mezun oldu. Ordu-Kabataş Kaymakamı (2000-2001) , Erzurum-Karayazı Kaymakamı (2001-2003) , Malatya Vali Yardımcısı (2003-2006) , Trabzon-Arsin Kaymakamı (2006-2008) , Ordu – Perşembe ( 2010 –  ….. )  olarak görev yaptı. Askerlik Hizmetini Muş Bulanık Askerlik Şube Başkanı olarak 31.03.2007 – 31.03.2008 tarihleri arasında tamamladı.

İngilizce bilen Abdullah Küçük, Matematik Öğretmeni Sema Küçük ile evli, Zeynep Gökçe ve Ece adında iki kız çocuğu sahibidir.

alpaslan_altinisik3

1980 yılında Trabzonda doğdu.İlkokul , ortaokul ve liseyi yine Trabzonda okudu. 2001 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.Üç yıla yakın bir süre Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.Kaymakam Adaylığı sürecinde 1 yıl süreyle İngilterede Manchester Üniversitesinde dil eğitimi alarak  ingiliz İdari sistemi üzerine araştırma ve incelemelerde bulundu.Trabzonun Arsin İlçesinde 8 ay Kaymakam vekilliği görevini yürüttü.

05.04.2010 tarihinde İkizdere Kaymakamlığı görevine başlayan sayın Kaymakamımız ingilizce bilmektedir.

hulusi_sahin1

25 Mayıs 1971’de Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Ankara’da, Abidinpaşa İlkokulu, 29 Ekim Ortaokulu ve Başkent Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde eğitim görmeye başladı. 1992 yılında lisans eğitimini bitirdi. 1994 yılında Aksaray Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Çeşitli staj aşamalarına müteakip İngiltere’de 8 ay yabancı dil ve İngiliz Kamu Yönetimi üzerine eğitim gördü. Samsun 19 Mayıs ve Yakakent İlçelerinde kaymakam vekilliği görevinde bulundu. 1997 tarihinde 84. Dönem KaymaKaymakamlık Kursunu 3. olarak tamamlayarak Karaman İli Kâzımkarabekir İlçesine atandı. Müteakiben Ardahan İli Çıldır İlçesinde 2 yıl görev yaptı.

2001 yılında Trabzon İli Arsin İlçesi Kaymakamlığı görevine atandı. 2004 Yılında İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere Exeter Üniversitesi’ne “Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları” alanında master yapmak üzere gönderildi. “Local Education Authorities Under New Labour” adlı İngiliz Eğitim Sistemi üzerine hazırladığı yüksek lisans tezi Üniversite Senatosu tarafından “merit” (üstün başarı) derece ile kabul edildi. Ekim 2005’te yurda döndü.

05.10.2006 tarih ve 2006/8539 Sayılı Müşterek Kararname ile Adıyaman İli Besni Kaymakamlığı , 19.08.2009 tarihinde Çorum İli Sungurlu İlçesi Kaymakamlığı , Ağustos 2011 tarihindede Ordu İli Ünye İlçesi Kaymakamlığı görevine atandı.

Evli ve ikisi kız biri erkek üç çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

e_sevket_aksoy

1964 yılında Mersin- Gülnar’da  doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1986 yılında  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Yedeksubay askerlik görevini müteakiben 1989 yılında. Muğla Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Sırası ile Bilecik-Yenipazar, Van-Gürpınar Kaymakamlığı, Bingöl Vali Yardımcılığı, Trabzon-Arsin Kaymakamlığı, Aksaray Hukuk İşleri Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 04.09.2006 tarih ve 2006/ 8539 Sayılı  Müşterek Kararname ile Uşak Vali Yardımcılığı görevine atandı.

16.11.2006 tarihinde Uşak Vali Yardımcılığı görevine başlayan Sayın AKSOY evli ve iki çocuk babası, İngilizce bilmektedir.